Tradycyjnie jak co roku 30 listopada w gr.I Słoneczka przypomniały sobie o ludowych zwyczajach i obrzędach związanych ze świętem andrzejkowym. W grupie starszaków odbyło się wielkie wróżenie z czerwonego serca, kolorowych kartek, butów, cyferek oraz słodkich cukierków. Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami.

Ewa Kostyk

 

 

 Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie przybyły ze swoimi małymi właścicielami do przedszkola, aby bawić się i świętować Dzień Pluszowego Misia. Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentacji każdego i misia i jeg właściciela. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Nauczycielki z oddziału przy ul. Krakowskiej

 

 

 

Tak brzmiało powitanie dzieci i objaśnienie celu wspólnej zabawy w dniu 27 września 2016r. Uświadamianie, że należy dbać o własne serce, gdyż jego prawidłowa praca wpływa na kondycję całego organizmu. Wyjaśnienie, że ruch jest najlepszą formą dbałości o serce i cały układ krwionośny. Zapoznanie dzieci z rolą, jaką odgrywa serce w życiu człowieka Wesoła muzyka i zabawy integracyjne zachęciły dzieci do tańca, by dotlenić serce i tym samym wszystkie komórki ciała.

Nauczycielki z oddziału przy ul. Krakowskiej

 

 

Pyszne, zdrowe śniadania dla wszystkich dzieci w przedszkolu przygotowuje pani kucharka Ania. W ramach ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc postanowiliśmy wspólnie z dziećmi przygotować drugie śniadanie - witaminkowe szaszłyki. Starszaki i średniaki samodzielnie przygotowały przysmaki. Samodzielnie kroiły, wbijały na patyczki ulubione owoce. Było to super zajęcie utrwalające wiadomości o zdrowym odżywianiu i zachęcaniu do spożywania zdrowej żywności.

Ewa Kostyk, Lucyna Czekała

 

8 listopada 2016r. grupa starszaków i średniaków z odziału przedszkolnego z ul. Krakowskiej pojechały na wycieczkę do lasu w Rakowie. Na miejscu powitali nas panowie leśnicy Pan Tomasz Kwiatkowski i Pan Dariusz Karasek- tato Amelki, który zaprosił nas na wycieczkę. Dzieci obserwowały środowisko przyrodnicze, porównywały drzewa, liście, oglądały poroże jelenia, kieł dzika, a przede wszystkim słuchały ciekawych opowieści Pana Tomka na temat roli drzew w życiu ludzi i zwierząt. Przypomniały sobie również o ochronie przyrody.

Dziękujemy bardzo Panom Leśnikom za mile spędzony dzień w lesie.

 Ewa Kostyk, Lucyna Czekała

 

 
Weitere Beiträge...
22710108
22932268